گیلان آینده: مدیر پسماند شهرداری لنگرود گفت: روزانه حدود ۹ تن زباله خشک در شهر لنگرود با روش تفکیک از مبدأ جمع آوری می شود. مجید صبوحی  افزود: طرح تفکیک زباله از مبدأ در شهر لنگرود از ۳۰درصد پسماند این شهر که معادل ۲۴ تن زباله خشک می شود، صورت می گیرد. وی خاطرنشان کرد: […]

..................... تاریخ انتشار:۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ......................

گیلان آینده: مدیر پسماند شهرداری لنگرود گفت: روزانه حدود ۹ تن زباله خشک در شهر لنگرود با روش تفکیک از مبدأ جمع آوری می شود.

مجید صبوحی  افزود: طرح تفکیک زباله از مبدأ در شهر لنگرود از ۳۰درصد پسماند این شهر که معادل ۲۴ تن زباله خشک می شود، صورت می گیرد.
وی خاطرنشان کرد: برنامه افزایش تفکیک زباله از مبدا با آموزش خانواده ها در دستور کارست و قرار است این مهم با همکاری و برنامه ریزی فرمانداری و محیط زیست این شهرستان، بصورت تفکیک از مبدأ تا پایان تابستان به ۵۰ درصد و تا پایان امسال به ۷۰ تا ۷۵درصد برسد و پس از شش ماه سال آینده، این تفکیک به صددرصد خواهد رسید.
صبوحی با اشاره به اینکه طرح تفکیک زباله از مبدأ ۹ سال است که در لنگرود اجرا می شود، یادآور شد: در سال تحصیلی گذشته ۵۶ کلاس در مدرسه ها آموزش داده شد و در این کلاس ها سطل های زباله در اختیار این کلاس ها گذاشته می شود.
وی گفت: در شهر لنگرود ۲۵ هزار خانوا تحت آموزش و پوشش طرح تفکیک زباله از مبدا بوده که حدود ۵۰درصد این خانواده ها دراین طرح مشارکت دارند و این آموزش و فرهنگ سازی در موضوع تفکیک زباله ها ادامه دارد.
صبوحی خاطرنشان کرد: یکی از کارهای شهرداری لنگرود فعال کردن گشت پسماند با همکاری نیروی انتظامی است که این گشت در شهرستان فعال شده و بر مناطق نظارت دارد .
روزانه در شهر لنگرود ۸۰ تن زباله توسط شهرداری جمع آوری و در محل آلمان لنگه در بخش اطاقور بصورت بهداشتی دفن می شود.
شهرستان لنگرود در ۶۰ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)