گیلان آینده: باران شدید شب گذشته (چهارشنبه) در شهرستان تالش واقع در غرب استان گیلان، باعث طغیان رودخانه ها، جریان سیل، رانش خیابان و آبگرفتگی معابر شد.  عیسی مهدوی فرماندار تالش از صبح امروز از بخش های تابعه و مناطق مختلف بازدید کرد و ستاد مدیریت بحران در بخش اسالم این شهرستان به علت شدت […]

..................... تاریخ انتشار:۰۵ مهر ۱۳۹۷ ......................

گیلان آینده: باران شدید شب گذشته (چهارشنبه) در شهرستان تالش واقع در غرب استان گیلان، باعث طغیان رودخانه ها، جریان سیل، رانش خیابان و آبگرفتگی معابر شد.

 عیسی مهدوی فرماندار تالش از صبح امروز از بخش های تابعه و مناطق مختلف بازدید کرد و ستاد مدیریت بحران در بخش اسالم این شهرستان به علت شدت بارندگی ها فعال شده است.
اداره هواشناسی تالش با صدور اطلاعیه ای مبنی بر بارش بیش از ۸۰ میلیمتر باران در شبانه روز گذشته در این شهرستان، خواستار آمادگی دستگاه های اداری شد.
افشین حمیدنژاد رئیس اداره هواشناسی تالش به ایرنا گفت: دمای هوای تالش ۱۹٫۴ درجه سانتیگراد و رطوبت آن حدود ۱۰۰ درصد است و پیش بینی می شود میزان بارندگی ها از فردا (جمعه) کاهش یابد.
شهرداری تالش نیز با اشاره به طغیان رودخانه وسط این شهر و خطر تخریب پل ۲۰ متری، تردد از روی آن را تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام کرد و از تلاش عوامل این نهاد برای جلوگیری از تخریب پل و هدایت آب خبر داد.
گزارش ها حاکی از رانش بخشی از خیابان امام (ره) روستای کشاورز محله دهستان خطبه سرا و قطع محل عبور دانش آموزان مدرسه نبوت آن دهستان، طغیان رودخانه خاله سرای اسالم، آبگرفتگی معابر، کندی تردد وسایل نقلیه و کاهش دید در محورهای مواصلاتی تالش است.
کاظم یوسفی معاون اداره کل مدیریت بحران استانداری گیلان نیز به ایرنا گفت: براثر بارش شدید باران و طغیان رودخانه ای در تالش، در روند گازرسانی به تعدادی از روستاهای بخش اسالم این شهرستان اختلال ایجاد شد.
وی با بیان اینکه هنوز اطلاعات دقیقی از جزئیات این موضوع در دست نیست، افزود: کارشناسان ما برای بررسی دقیق تر مسئله یادشده، به این منطقه اعزام شده اند.
شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار و ۶۴۹ نفر جمعیت در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)