گیلان آینده: مدیر جهاد کشاورزی آستارا از آغاز برداشت میوه خرمالو در سطح ۲۰ هکتار از باغ های این شهرستان خبر داد. ایرج شیارکار  گفت: همه ساله در فصل پاییز برداشت خرمالو در شهر آستارا، بخش لوندویل و بیشتر روستاهای این شهرستان آغاز می شود. وی باردهی درخت خرمالو را از نظر کمی و کیفی […]

..................... تاریخ انتشار:۲۱ مهر ۱۳۹۷ ......................

گیلان آینده: مدیر جهاد کشاورزی آستارا از آغاز برداشت میوه خرمالو در سطح ۲۰ هکتار از باغ های این شهرستان خبر داد.

ایرج شیارکار  گفت: همه ساله در فصل پاییز برداشت خرمالو در شهر آستارا، بخش لوندویل و بیشتر روستاهای این شهرستان آغاز می شود.
وی باردهی درخت خرمالو را از نظر کمی و کیفی در سطح مطلوب و مناسب ذکر و اضافه کرد: ۱۵ تن خرمالو در هر هکتار از زمین های زیر کشت آستارا برداشت می شود و در مجموع میزان عملکرد این میوه در این شهرستان ۳۰۰ تن پیش بینی می شود.
وی با اشاره به اینکه برداشت خرمالو تا اواخر آبان ماه به طول می انجامد، اظهار داشت: در حال حاضر هر کیلوگرم خرمالو به صورت میانگین به قیمت ۱۵ هزار ریال به صورت عمده در باغ های آستارا توسط بازاریان و کشاورزان خرید و فروش می شود.
شیارکار خاطرنشان کرد: از ۳۰۰ تن خرمالوی برداشت شده در آستارا، چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال درامد برای کشاورزان این شهرستان پیش بینی می شود.
خرمالو میوه ای غیربومی است و باغ های آن در پنج سال اخیر در گیلان توسعه پیدا کرده است و درخت خرمالو در مقابل برف و طوفان شکننده و میوه آن نیز تازه خور و فساد پذیر است.
آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان، هفت هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی کشاورزی دارد.

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)