گیلان آینده:مدیر جهاد کشاورزی سیاهکل از کاهش برداشت محصول گندم و جو نسبت به سال زراعی ۹۶ در این شهرستان خبر داد. بهزاد کوهستانی گفت :سطح زیرکشت گندم در شهرستان سیاهکل ۴ هزار و ۶۰۰ هکتار می باشد که امسال به علت سرما و یخبندان بهاره ما شاهد از بین رفتن یکهزار هکتار بودیم. وی […]

..................... تاریخ انتشار:۲۵ مهر ۱۳۹۷ ......................

گیلان آینده:مدیر جهاد کشاورزی سیاهکل از کاهش برداشت محصول گندم و جو نسبت به سال زراعی ۹۶ در این شهرستان خبر داد.

بهزاد کوهستانی گفت :سطح زیرکشت گندم در شهرستان سیاهکل ۴ هزار و ۶۰۰ هکتار می باشد که امسال به علت سرما و یخبندان بهاره ما شاهد از بین رفتن یکهزار هکتار بودیم.
وی اظهار داشت: از ۳ هزار و ۶۰۰ هکتار باقی مانده حدود ۴ هزار و ۳۲۰ تن گندم برداشت شده که علاوه بر خودمصرفی ، ذخیره بذر و فروش آزاد ؛ حدود ۲۴۰ تن توسط دولت خریداری شده است.
کوهستانی ارزش اقتصادی گندم تولید شده توسط کشاورزان سیاهکلی را ۶۹ هزار و ۲۰ میلیون ریال دانست.
مدیر جهاد کشاورزی سیاهکل در مورد برداشت جو افزود: سطح زیرکشت جو در این شهرستان ۲هزار و ۵۰۰ هکتار است که در سرمای بهاره شاهد ازبین رفتن ۲۰۰ هکتار از محصول جو بوده ایم.
به گفته وی کشاورزان از ۲هزار و ۳۰۰ هکتار باقی مانده حدود ۲ هزار و ۷۶۰ تن جو برداشت شده بخشی به عنوان مصرف دام و مقداری را به دام داری های استان و خارج از استان و بخشی نیز به استخر های تولید ماهی فروخته شده است .
کوهستانی ارزش ریالی این مقدار از جو تولید شده کشاورزان سیاهکلی را ۲۴ هزار و ۸۴۰ میلیون ریال عنوان کرد.
وی قیمت هر کیلوگرم از گندم خریداری شده شاورزان توسط دولت را یکهزار و ۶۰۰ تومان و قیمت هر کیلوگرم جو تولید شده را ۹۰۰ تومان اعلام کرد.
وی با اشاره به جبران خسارت کشاورزان در سرمای بهاره گفت جهاد کشاورزی در قالب پرداخت تسهیلات ناشی از سرما به کشاورزان وام پرداخت می کند تا خسارت آنها جبران شود.
فصل کاشت گندم و جو پاییز و فصل برداشت آن در تابستان سال بعد می باشد.
شهرستان سیاهکل داری دو بخش مرکزی و دیلمان می باشد که گندم و جو فقط در بخش دیلمان این شهرستان کشت می شود.
از جمعیت ۴۷ هزار نفری سیاهکل حدود ۲ هزار و ۳۰۰ نفر کشاورز بخش گندم و جو می باشند.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)