گیلان آینده: مدیر جهاد کشاورزی تالش از آغاز برداشت ازگیل از ۱۴۰ هکتار و انار ترش در سطح ۲۲ هکتار از باغ های بارور این شهرستان خبر داد. سید علی موسوی روز پنجشنبه ب گفت: تالش از نظر سطح کشت و میزان تولید ازگیل، رتبه نخست گیلان را دارد و از ۱۵۳هکتار باغ های این […]

..................... تاریخ انتشار:۲۶ مهر ۱۳۹۷ ......................

گیلان آینده: مدیر جهاد کشاورزی تالش از آغاز برداشت ازگیل از ۱۴۰ هکتار و انار ترش در سطح ۲۲ هکتار از باغ های بارور این شهرستان خبر داد.

سید علی موسوی روز پنجشنبه ب گفت: تالش از نظر سطح کشت و میزان تولید ازگیل، رتبه نخست گیلان را دارد و از ۱۵۳هکتار باغ های این میوه، ۱۴۰ هکتار بارور است.
وی افزود: ۳۷۵ بهره بردار به کشت و برداشت ازگیل مشغول هستند و پیش بینی می شود امسال ۹۸۰ تن محصول به ارزش ۳۴ میلیارد ریال تولید و به بازارهای محلی یا استان های همجوار عرضه شود.
وی همچنین سطح کل باغ های انار تالش را ۲۵ هکتار اعلام و پیش بینی کرد که امسال از ۲۲ هکتار آن، ۱۱۰ تن انار ترش به ارزش بیش از پنج میلیارد ریال تولید و به بازار عرضه شود.
مدیر جهاد کشاورزی تالش همچنین از آغاز برداشت راتون برنج از دو هزار و ۲۲۰ هکتار شالیزار و خرمالو در سطح ۴۵ هکتار از باغ های بارور این شهرستان خبر داد.
موسوی گفت: شهرستان تالش ۱۶ هزار هکتار شالیزار دارد و ۱۴درصد آن به کشت راتون اختصاص یافته است.
وی پیش بینی کرد، حدود دو هزار و ۳۳۱ تن شلتوک به ارزش ۱۵۱میلیارد ریال تولید و به بازارهای مصرف محلی و خارج از شهرستان عرضه شود.
وی ادامه داد: برداشت خرمالو در سطح ۴۵ هکتار از باغ های بارور، توسط ۱۴۰ بهره بردار از کشاورزان تالش آغاز شده و پیش بینی ما تولید ۳۳۷ تن محصول به ارزش پنج میلیارد ریال است.
در ۲۷ هزار هکتار اراضی کشاورزی تالش، ۳۰ هزار بهره بردار به تولید محصول مشغول هستند.
شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان قرار دارد.

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)