گیلان آینده: معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان از تمدید اجرای طرح آمارگیری کلنی‌های زنبور عسل استان خبر داد. حجت علی اکبرنژاد  در گفت وگو با ایرنا با یادآوری اجرای طرح آمارگیری کلنی‌های زنبور عسل از ۱۴ مهرماه گذشته، تمدید این طرح را تا چهارم آبان ماه جاری ذکر کرد. وی با بیان اینکه […]

..................... تاریخ انتشار:۰۳ آبان ۱۳۹۷ ......................

گیلان آینده: معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان از تمدید اجرای طرح آمارگیری کلنی‌های زنبور عسل استان خبر داد.

حجت علی اکبرنژاد  در گفت وگو با ایرنا با یادآوری اجرای طرح آمارگیری کلنی‌های زنبور عسل از ۱۴ مهرماه گذشته، تمدید این طرح را تا چهارم آبان ماه جاری ذکر کرد.
وی با بیان اینکه این طرح همزمان با سراسر کشور در شهرستان‌های استان اجرا ‌شده، افزود: نتایج طرح سرشماری کلنی‌های زنبور عسل گیلان در سامانه جامع پهنه بندی و مدیریت داده‌های کشاورزی ثبت خواهد شد.
به گفته علی اکبرنژاد، حدود هفت هزار و ۷۰۰ نفر از کارشناسان پهنه از طریق سامانه جامع مدیریت پهنه این آمار را ثبت می‌کنند و تاکنون تعداد چهار هزار و ۵۹۳ بهره بردار که ۹۲ درصد بهره برداران استان را شامل می شود، ثبت شده اند.
سال گذشته زنبورداران گیلانی توانستند پنج هزار تن عسل تولید کنند. شش درصد عسل کشور در این استان تولید می شود.
هر سال در استان گیلان محصول عسل در اواخر خرداد و اوایل تیرماه و نیز در شهریورماه برداشت می شود. در مهرماه هر سال برای دست یابی به اطلاعات صحیح و تغییر و تحولات در حرفه زنبورداری، از زنبورستان های استان از قبیل تعداد کلونی های زنبور عسل ، میزان تولید، تعداد زنبورداران و اطلاع از نوع آفات زنبورها آمارگیری بعمل می آید.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)