گیلان آینده: رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا از جمع آوری ۳۰ تن سنبل آبی و برچیده شدن این گیاه مهاجم از آبگیر سفیر امید این شهر خبر داد. محمد رضا روشنی روز چهارشنبه  گفت: سنبل آبی سطح حدود دوهزار متر مربع از آبگیر آستارا را پوشش داده بود که با تلاش نیروهای محیط زیست، […]

..................... تاریخ انتشار:۰۹ آبان ۱۳۹۷ ......................

گیلان آینده: رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا از جمع آوری ۳۰ تن سنبل آبی و برچیده شدن این گیاه مهاجم از آبگیر سفیر امید این شهر خبر داد.

محمد رضا روشنی روز چهارشنبه  گفت: سنبل آبی سطح حدود دوهزار متر مربع از آبگیر آستارا را پوشش داده بود که با تلاش نیروهای محیط زیست، شهرداری، جمعیت هلال احمر، دوستداران طبیعت و بخش خصوصی ظرف هشت روز جمع آوری شد.
وی افزود: شهروندان در صورت مشاهده این گیاه در تالاب و برکه ها، به ماموران اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان اطلاع دهند.
وی بیان کرد: این علف هرز با قدرت بالای پالایش محیط، فلزات سنگین نظیر جیوه و سرب را از فاضلاب واحدهای صنعتی جذب می کند و نگهداری آن برای تزئین منزل و مغازه، مضر است.
روشنی ادامه داد: این گیاه از طریق بذر، ساقه و افتادن در طبیعت رشد می کند و باید برای ریشه کنی، بطور مرتب پایش شود و مهمترین دلیل تکثیر و انتقال آن در برخی استان ها فروش آن است.
او گفت: به مناسبت هفته پدافند غیر عامل، بخشی از اراضی پناهگاه حیات وحش آستارا با حضور مسئولان و دوستداران طبیعت پاکسازی خواهد شد.
شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در دو بخش و ۶۲ روستا و با یک تالاب و پنج رشته رودخانه در غرب استان گیلان قرار دارد.

**نمایشگاه عکس پدافند غیر عامل در آستارا بر پا شد
نمایشگاه عکس پدافند غیرعامل با هدف ارتقاء آگاهی عمومی جهت جلوگیری از تهدیدات احتمالی دشمن، در گالری معراج اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا دایر شد.
به گزارش خبرنگار ایرنا رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا عصر چهارشنبه در آئین افتتاح این نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه ۵۰ تابلو عکس تجهیزات پدافند غیر عامل و ویژگی های آنها، با مشارکت شورای پدافند غیر عامل آستارا به مدت یک هفته هر صبح و عصر در معرض دید قرار گرفته است.
شاپور تشرینی بیان کرد: اهمیت پدافند غیر عامل باید در جامعه نهادینه شود و مردمی کردن آن، به خصوص در میان نخبگان جامعه از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی ادامه داد: حفظ کشور در شرایط بحرانی، افزایش آستانه مقاومت ملی و تامین امنیت و پایداری زیرساخت های حیاتی کشور از هدف های پدافند غیر عامل است.

** یاد شهدای دانش آموز آستارا گرامی داشته شد
بر اساس گزارش دیگری از خبرنگار ایرنا مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه آستارا روز چهارشنبه در آئین گرامیداشت ۱۲ شهید دانش آموز در مدرسه پسرانه عظمت گفت: دانش آموزان بسیجی در خط مقدم کسب علم و مبارزه با استکبار جهانی پیشگام هستند.
حجت الاسلام یحیی عبادیان ادامه داد: رسالت دانش آموزان بسیجی جدیت در تحصیل علم، حفظ ایمان و دشمن شناسی است و برای تحقق آنها همه باید وظایف خود را انجام دهند.
وی بیان کرد: هدف اصلی دشمن در جنگ نرم، جوانان هستند و بیگانگان با نشانه گرفتن اعتقادات و باورهای این قشر، قصد نفوذ و اجرای هدف های شوم در جامعه اسلامی را دارند.
هفته بسیج دانش آموزی از هفتم آبان ماه آغاز شده و ۱۷ هزار دانش آموز در مدارس آستارا درس می خوانند.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)