گیلان آینده: جانشین رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی گیلان گفت: از آغاز امسال تا پایان مهر ماه، ۳۰۸ نفر به علت حوادث رانندگی در محورهای مواصلاتی استان جان باخته اند که ۱۰۶ نفر آن راکب موتورسیکلت و ۵۸ نفر عابر پیاده بوده اند. سرهنگ جاور صفاری عصر پنجشنبه در همایش آموزش ترافیک به موتورسواران در […]

..................... تاریخ انتشار:۱۲ آبان ۱۳۹۷ ......................

گیلان آینده: جانشین رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی گیلان گفت: از آغاز امسال تا پایان مهر ماه، ۳۰۸ نفر به علت حوادث رانندگی در محورهای مواصلاتی استان جان باخته اند که ۱۰۶ نفر آن راکب موتورسیکلت و ۵۸ نفر عابر پیاده بوده اند.

سرهنگ جاور صفاری عصر پنجشنبه در همایش آموزش ترافیک به موتورسواران در مسجد روستای سیبلی آستارا افزود: چهار درصد تلفات جانی محورهای مواصلاتی گیلان مربوط به آستارا بوده و محور تالش به آستارا جزو مسیرهای پرتصادف استان است.
وی بیان کرد: آموزش قوانین و ترویج فرهنگ راهنمایی و رانندگی تاثیر زیادی در کاهش سوانح داشته و آمار تلفات جاده ای کشور از ۲۷ هزار نفر در سال ۸۴ به ۱۶ هزار نفر در سال قبل کاهش یافته است.
جانشین رئیس پلیس راه گیلان ادامه داد: بیشتر موتور سواران از ناحیه سر آسیب دیده و فوت می شوند و از تیرماه امسال تاکنون در قالب طرح آموزش ترافیک، یک هزار و ۲۱۶ کلاه ایمنی به راکبان موتورسیکلت در گیلان اهدا شده است.
صفاری اظهار کرد: ایران جزو ۱۰ کشور پر تصادف جهان است و روزانه در کشور ما به صورت میانگین ۴۵ نفر جان خود را به این علت از دست می دهند.
امام جمعه آستارا هم در این همایش گفت: قوانین برای امنیت انسان ها وضع شده و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی ضروری است و بی توجهی به آنها، حرام تلقی می شود.
حجت الاسلام کاظم حافظ نیا استفاده از کمربند ایمنی در رانندگی و گذر از پل هوایی به جای عرض جاده ها را برای همگان متذکر شد.
در این آئین به ۵۰ نفر از موتور سیکلت سواران، به قید قرعه کلاه ایمنی اهدا شد.
از ۱۰ هزار و ۶۸۳ کیلومتر راه در استان گیلان، یک هزار و ۸۴۳ کیلومتر شهری و هشت هزار و ۸۴۰ کیلومتر روستایی است.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)