گیلان آینده: فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به وقایع متعدد روز ۱۳ آبان در سال های مختلف گفت: ۱۳ آبان بیانگر چالش عمیق و مستمر ملت ایران با آمریکای جهان خوار است. سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری روز یکشنبه در مراسم راهپیمایی ضد استکباری ۱۳ آبان مصادف با سالگرد تسخیر لانه جاسوسی و […]

..................... تاریخ انتشار:۱۳ آبان ۱۳۹۷ ......................

گیلان آینده: فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به وقایع متعدد روز ۱۳ آبان در سال های مختلف گفت: ۱۳ آبان بیانگر چالش عمیق و مستمر ملت ایران با آمریکای جهان خوار است.

سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری روز یکشنبه در مراسم راهپیمایی ضد استکباری ۱۳ آبان مصادف با سالگرد تسخیر لانه جاسوسی و روز دانش آموز با طرح این سوال که چرا یوم الله ۱۳ آبان ۵۸ اهمیت دارد و از پیروزی اول ما در ۲۲ بهمن ۵۷ مهم تر است، اظهار داشت: برای اینکه ۱۳ آبان روز فرو ریختن هیمنه آمریکایی ها در ایران و سراسر دنیاست.
وی افزود: در این روز در سال های متمادی اتفاقات مختلفی روی داده است؛ اولین حادثه مربوط به آبان ۱۳۴۳ است که در آن روز شاه ملعون با دستور مستشاران و دیپلمات های آمریکایی مستقر در لانه جاسوسی دستور تبعید امام راحل (ره) را به ترکیه صادر کرد.
فرمانده سپاه ادامه داد: ۱۵ سال بعد از آن دقیقا در روز ۱۳ آبان سال ۱۳۵۷، جهان شاهد خفت و خواری آمریکایی ها بود. رژیم شاه با اتحاد آمریکایی ها از حضور دانشجویان در دانشگاه تهران به وحشت افتاد و دستور شلیک تیر صادر کرد به طوری که تعداد زیادی از دانش آموزان به خاک و خون غلطیدند و خون آنان پیروزی انقلاب اسلامی را تضمین کرد.
جعفری اظهار داشت: در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ نیز که در آن فضا دولت لیبرال و موقتی استقرار یافته بود با ارتباط هایی که پشت صحنه، آمریکایی ها با آنان گرفته بودند، مشغول توطئه علیه انقلاب اسلامی شدند.
وی یادآور شد: جوانان انقلابی و پیرو خط امام تحمل دیدن چنین حرکت خطرناک و منحرف شدن از انقلاب اسلامی را نداشتند و با حرکت خودجوش مردمی تصمیم گرفتند به صورت محدود و فقط چند دانشگاه تراز اول تظاهراتی ضد انقلابی علیه آمریکا انجام دهند.
جعفری اضافه کرد: وقتی جمعیت دانشجویان مقابل لانه جاسوسی آمریکا رسیدند چنین تصمیمی گرفته شد و دانشجویان با عزم راسخ به لانه جاسوسی حمله کردند و ظرف چند ساعت محدود دیپلمات های آنان و نیروهای مسلح شان که قصد مقابله با دانشجویان را داشتند، به اسارت درآمدند.
وی خاطرنشان کرد: حرکت دانشجویان در ۱۳ آبان ۵۸ با تایید امام خمینی (ره) مواجه شد. مردم نیز به دنبال تایید ایشان با حضور در این محل از حرکت دانشجویان پشتیبانی کردند و روز ۱۳ آبان به انقلاب دوم ملت ایران تبدیل شد.
فرمانده کل سپاه گفت: اگر آمریکایی‌ها در لانه جاسوسی باقی می‌ماندند، بدون تردید انقلاب اسلامی عمر ۴۰ ساله نمی‌کرد و در همان دهه اول انقلاب، عمر انقلاب تمام می‌شد، چون ارتباطی که آنها با برخی مسئولان گرفته بودند و قصد داشتند علیه انقلاب اقدام کنند و بعضی از این مسئولان از سر سادگی و برخی دیگر به دلیل انحراف در اعتقادات، فکر می‌کردند که رابطه با آمریکا به جایی می‌رسد و می توانند در ادامه در جایگاه قدرت بمانند.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)