گیلان آینده: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از تاسیس و راه اندازی بزرگترین شرکت تولید کننده انواع کابل آلومینیومی در استان تا بهمن امسال خبر داد . گزارش روز یکشنبه روابط عمومی صنعت، معدن و تجارت گیلان حاکیست؛ فرهاد دلق پوش در جریان بازدید از شرکت رادکابل شمال در شهر صنعتی رشت افزود: […]

..................... تاریخ انتشار:۱۳ آبان ۱۳۹۷ ......................

گیلان آینده: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از تاسیس و راه اندازی بزرگترین شرکت تولید کننده انواع کابل آلومینیومی در استان تا بهمن امسال خبر داد .

گزارش روز یکشنبه روابط عمومی صنعت، معدن و تجارت گیلان حاکیست؛ فرهاد دلق پوش در جریان بازدید از شرکت رادکابل شمال در شهر صنعتی رشت افزود: این واحد تولیدی با تولید سیم و مفتول آلومینیومی با قطر بیشتر از ۷۰ میلی متر( سری ۱۰۰) و کابل آلومینیومی با مغزی فولادی تا بهمن ماه امسال به طور رسمی آغاز به کار خواهد کرد.
وی میزان سرمایه گذاری انجام شده در این پروژه را افزون بر ۱۲۰ میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: این واحد صنعتی از نظر مقیاس تولید و حجم ذوب ریزی پیوسته در کوره های ویژه در خاورمیانه نظیر و همتا ندارد.
وی به مزیت های تولید کابل های مسی اشاره و تصریح کرد: با توجه به افزایش بهای تمام شده کابل های مسی کاربرد کابل های آلومینیومی رو به افزایش است و از طرف دیگر آلومینیوم نسبت به مس مقاومت الکتریکی بیشتری دارد و در بیشتر موارد زمینی و هوایی به عنوان کابل قدرت از آن استفاده می شود .
دلق پوش بهره مندی از تکنولوژی روز دنیا در تولید کابل آلومینیومی در این کارخانه را از ویژگی های خاص آن ذکر و اضافه کرد: قیمت تمام شده کالاهای آلومینیومی یک سوم قیمت کابل قیمت های مسی است که مزیت رقابتی منحصر بفرد آن موجب افزایش تقاضا در این صنعت شده و با راه اندازی واحد مذکور زمینه اشتغال مستقیم بیش از ۱۵۰ نفر در استان فراهم می شود.
دلق پوش همچنین با اشاره به ظرفیت بیش از سه میلیون و ۵۰۰ هزار تن تولید سالانه این واحد تصریح کرد: این حجم تولید فقط برای قسمت ذوب پیوسته مقاطع آلومینیومی است و تولیدات متنوع این واحد صنعتی در تولید انواع کابل آلومینیومی در مجموع بیش از شش هزار تن در سال می باشد که در استان گیلان به بهره برداری خواهد رسید.
وی با بیان اینکه بخشی از سرمایه گذاری این واحد با اعطای تسهیلات انجام شده، گفت: برای اعطای تسهیلات سرمایه در گردش به واحدهای صنعتی آمادگی کامل داریم بنابراین هیچ واحدی بدلیل عدم نقدینگی تولید را متوقف نکند .
دلق پوش ادامه داد: واحد صنعتی حتی برای افزایش تولید و شیفت کاری می تواند درخواست اصلاح افزایش تولید کرده و تسهیلات نیز در قالب کارگروه رونق تولید دریافت کند.
شهر صنعتی رشت یکی از چندین شهر صنعتی کشور است که در سال ۱۳۵۳ تاسیس شده است.
در حال حاضر افزون بر سه هزار واحد صنعتی در گیلان فعال است.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)