گیلان آینده: بیت‌الله عبدالهی اظهار کرد: عصر امروز اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی که در آن استانی شدن انتخابات، تبلیغات کاندیداها و سایر موارد دیگر در دستور کار کمیسیون امور داخلی شوراها قرار داشت که خوشبختانه با نظر نمایندگان عضو این کمیسیون تصویب شد.   وی افزود: اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی که […]

..................... تاریخ انتشار:۱۳ آبان ۱۳۹۷ ......................

گیلان آینده: بیت‌الله عبدالهی اظهار کرد: عصر امروز اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی که در آن استانی شدن انتخابات، تبلیغات کاندیداها و سایر موارد دیگر در دستور کار کمیسیون امور داخلی شوراها قرار داشت که خوشبختانه با نظر نمایندگان عضو این کمیسیون تصویب شد.

 

وی افزود: اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی که عمده توجه به تبلیغات کاندیداها و استانی و شهرستانی شدن انتخابات مجلس بود به صورت یک فوریت در کمیسیون امور داخلی شوراها تصویب شد پیش بینی شده تا در صورتی که کاندیداها بتوانند بیشترین رای را در سطح استان و ۲۰ درصد رای شهرستان را کسب کنند می توانند به مجلس راه یابند.

 

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس با اشاره به جزئیاتی از این طرح اضافه کرد: کاندیداهایی که در صورت تصویب نهایی قرار است در انتخابات مجلس شرکت کنند باید متولد حوزه انتخابیه بوده و یا ۵ سال تمام در حوزه انتخابیه خود ساکن بوده باشند.

 

عبدالهی تاکید کرد: جزئیات بیشتری از اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی بعد از چکش کاری در کمیسیون امور داخلی شوراها که نهایت به صحن علنی مجلس می رود موکول شد.

 

وی با ذکر اینکه استانی و شهرستانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی از نظر قانون اساسی کشور مغایرتی ندارد، گفت: پیش از این ها که افکار سیاسی مختلفی در دوره های پیشین مجلس حاکم بود موافق این طرح بودند و تصویب آن در دوره فعلی مجلس با این وجود می توان به آینده طرح امیدوار بود.

 

منبع: مهر

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)