گیلان آینده: مسئول امور دام جهادوکشاورزی شهرستان لاهیجان گفت:امسال ۸۸۶کلنی زنبور عسل به تعداد کندوهای زنبورداری این شهرستان اضافه شده است. جعفرشهیدیان اظهار داشت:همزمان با آمارگیری سراسری سال جاری در هفته اول و دوم مهرماه در لاهیجان ۱۸۵نفر زنبوردار بومی با تعداد ۱۰هزار و ۸۸۶ کندوی زنبور عسل در این شهرستان شناسایی شدند . وی […]

..................... تاریخ انتشار:۱۴ آبان ۱۳۹۷ ......................

گیلان آینده: مسئول امور دام جهادوکشاورزی شهرستان لاهیجان گفت:امسال ۸۸۶کلنی زنبور عسل به تعداد کندوهای زنبورداری این شهرستان اضافه شده است.

جعفرشهیدیان اظهار داشت:همزمان با آمارگیری سراسری سال جاری در هفته اول و دوم مهرماه در لاهیجان ۱۸۵نفر زنبوردار بومی با تعداد ۱۰هزار و ۸۸۶ کندوی زنبور عسل در این شهرستان شناسایی شدند .
وی با اشاره به این که در آمارگیری سال گذشته ۱۰هزار کندو سرشماری شده بود افزود امسال ۳۵زنبودار جدید با ۸۸۶کندوی جدید به فعالیت در این زمینه مشغول شده اند.
شهیدیان یاداور شد: زنبورداران بومی لاهیجان توانستند در سال جاری ۱۰۸تن عسل برداشت و به بازار عرضه کنند.
وی با اشاره به مهاجرت زنبورداران غیر بومی برای زمستان گذرانی به شهرستان لاهیجان خاطرنشان کرد: در آمارگیری امسال ۱۴۱زنبوردار مهاجر با ۳۲هزار کلنی زنبور عسل در این شهرستان سرشماری شدند که این زنبورداران ۷۳۰تن عسل تولید کردند.
وی افزود: براساس این آمارگیری ۱۰هزار کلنی زنبور عسل مهاجر بیشتر از سال گذشته به این شهرستان مهاجرت کرده است.
شهیدیان گفت: زنبورداران مهاجر به دلایل مناسب بودن آب و هوای گیلان در زمستان و استفاده از گرده بوته های چای در فصل پاییز برای زمستان گذرانی زنبورهای خود را به این شهرستان مهاجرت می دهند.
شهرستان لاهیجان با داشتن حدود ۱۶۷هزار نفر جمعیت از شهرستان های مهم استان گیلان در کشاورزی بویژه در تولید برنج و چای محسوب می شود.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)