گیلان آینده :دکتر فرانک پیشگر عضو شورای چهارم شهررشت و عضو علی البدل شورای پنجم بعنوان عضو اصلی شورای شهر به شورا بازخواهد گشت . باانتخاب حامدعبداللهی یکی ازاعضای شورای شهر بعنوان شهرداررشت دکترفرانک پیشگر عضو شورای چهارم شهررشت که با شعاررشت شهرمتحد وارد کارزا رقابتی انتخابات شده بود بعنوان عضو علی اصلی وارد شورای […]

..................... تاریخ انتشار:۱۴ آبان ۱۳۹۷ ......................

گیلان آینده :دکتر فرانک پیشگر عضو شورای چهارم شهررشت و عضو علی البدل شورای پنجم بعنوان عضو اصلی شورای شهر به شورا بازخواهد گشت .

باانتخاب حامدعبداللهی یکی ازاعضای شورای شهر بعنوان شهرداررشت دکترفرانک پیشگر عضو شورای چهارم شهررشت که با شعاررشت شهرمتحد وارد کارزا رقابتی انتخابات شده بود بعنوان عضو علی اصلی وارد شورای پنجم شهررشت خواهدشد.
ازجمله سابق علمی ،تحصیلی و فعالیتهای دکتر پیشگرمی توان به ریاست کمیسیون بهداشت و محیط زیست درشورای چهارم شهررشت و سوابق علمی، دکتری مهندسی محیط زیست، عضو هیئت علمی و استاد دانشگاه
– کارشناس مهندسی عمران- عمران، دانشگاه گیلان ، ۱۳۸۰
– کارشناس ارشد رشته عمران- مهندسی محیط زیست، دانشگاه تربیت مدرس ، ۱۳۸۲
– دکترای تخصصی : رشته مهندسی محیط زیست، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات تهران
– عنوان پایان نامه دکترا: بررسی عملکرد پلیمرهای هوشمند حساس به دما در حذف سموم ارگانوفسفره از آب و تعیین سنتیک واکنش مربوطه {مطالعه موردی دیازینون} نام برد.

البته شایان ذکر است شرایط شهردار منتخب در آیین‌نامه شرایط احراز سمت شهردار آمده است و شورای شهر بر اساس برداشت خود، فردی را که ویژگی‌هایش با آن شرایط منطبق است، به این سمت برمی‌گزیند. انتخاب شورای شهر و تطبیق این شرایط بر فرد مورد‌نظر نیازمند تایید وزارت کشور است که در شهرهای زیر دویست‌هزار نفر جمعیت از سوی استاندار و در شهرهای بالای دویست هزار نفر جمعیت از سوی وزیر کشور صورت می‌گیرد.

در قانون مذکور به وزارت کشور فرصت ۱۰ روزه برای تطبیق و بررسی این شرایط داده شده است. بر همین اساس وزارت کشور معمولا بلافاصله پس از وصول مصوبه شورای شهر بررسی‌ها و استعلام لازم را از برخی مراجع انجام می‌دهد. البته آیین‌نامه شرایط احراز سمت شهردار درخصوص ضرورت یا عدم ضرورت کسب استعلام ساکت است و وزارت کشور بر اساس سایر مقررات مکلف به کسب استعلام از برخی مراجع و وزارتخانه‌ها برای مشاغل حساس است. تجربه و رویه عملی گذشته نشان می‌دهد که کسب استعلام و بررسی‌های لازم حدود یک ماه به طول می‌انجامد در حالی که قانون‌گذار به صراحت فرصت ۱۰ روزه را برای وزارت کشور در نظر گرفته است.

از این رو وزارت کشور مکلف است ظرف ۱۰ روز نظر خود را درخصوص شهردار منتخب و معرفی شده شورای شهر اعلام کند. در صورت عدم اعلام نظر وزارت کشور، از مفاد قانون اینگونه برداشت می‌شود که شهردار منتخب پس از این ظرف زمانی شهردار رسمی شهر شناخته می‌شود اما شروع به کار وی بدون حکم رسمی وزیر کشور هم باعث ایجاد مشکلاتی برای شهردار، شورا و شهر می‌شود. درخصوص شورای شهر رشت و شهردار منتخبش هم طی همین مسیر ضروری بوده است.

تحریریه گیلان آینده درادامه راه برای دکتر پیشگر آرزوی موفقیت دارد./

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)