گیلان آینده: اکران سه فیلم کوتاه سهیلا پورمحمدی فیلم ساز گیلانی در لاهیجان با استقبال فیلمسازان ، هنرمندان و علاقمندان به فیلم های کوتاه در شرق گیلان روبرو شد. رییس انجمن سینمای جوانان دفتر لاهیجان روز شنبه در این باره گفت:در هفتاد و چهارمین جلسه پاتوق فیلم و فیلمنامه کوتاه انجمن سینمای جوانان ایران دفتر […]

..................... تاریخ انتشار:۱۰ آذر ۱۳۹۷ ......................

گیلان آینده: اکران سه فیلم کوتاه سهیلا پورمحمدی فیلم ساز گیلانی در لاهیجان با استقبال فیلمسازان ، هنرمندان و علاقمندان به فیلم های کوتاه در شرق گیلان روبرو شد.

رییس انجمن سینمای جوانان دفتر لاهیجان روز شنبه در این باره گفت:در هفتاد و چهارمین جلسه پاتوق فیلم و فیلمنامه کوتاه انجمن سینمای جوانان ایران دفتر لاهیجان سه فیلم کوتاه ‘ چیز خاصی نیست ‘، ‘سونامی’ ، ‘ورما’ از سهیلا پور محمدی فیلمساز گیلانی به نمایش در آمد.
ساسان عادلی اظهار داشت : این برنامه در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان با استقبال بسیار خوب و شایسته فیلمسازان و هنرمندان و علاقمندان به فیلم کوتاه در شرق گیلان قرار گرفت.
وی یادآورشد: پس از اکران ، این فیلم ها با حضور کارگردان مورد نقد و بررسی قرار گرفت و سهیلا پورمحمدی درباره تک تک فیلم های اکران شده در این برنامه به سوالات و پرسش های مطرح شده در جلسه پاسخ داد.
وی خاطرنشان کرد: نواب محمودی فیلمساز و مدرس دفتر لاهیجان مسئولیت برگزاری جلسه را برعهده داشت و از حاضران در این جلسه می توان به نگار نادری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان و تعدادی از عوامل فیلم های کوتاه اکران شده در این برنامه اشاره کرد.
سهیلا پورمحمدی از سال هشتاد و یک وارد انجمن سینمای جوان رودبار شد و تاکنون ۱۷ فیلم کوتاه ساخته است.
این فیلمساز جوان گیلانی تاکنون در جشنواره‌های متعددی حضور داشته و موفق به کسب جایزه شده است که مستند پرنده افلاک، وَرِما، نبض خاک، چتر سیاه، الگانس و سکانس آخر از آثاری است که در کارنامه هنری این فیلمساز جوان به چشم می‌خورد.
فیلم الگانس، در جشنواره بین‌المللی فیلم پلیس موفق به کسب جایزه اول کارگردانی شد و همچنین فیلم سکانس آخر‌ در جشنواره استانی گیلان جایزه اول کارگردانی را گرفت.
این کارگردان گیلانی همچنین زندگینامه اولین شهید انقلاب در گیلان سید یونس رودباری و زندگینامه سرلشکر خلبان شهید سید علی اقبالی جوان‌ترین معلم پرواز کشور را در قالب مستند به تصویر کشیده است.
شهرستان لاهیجان با ۶ انجمن ادبی و هنری یکی از شهرستان های فعال در عرصه های فرهنگی و هنری است که انجمن سینمای جوان آن با بیش از ۳۰سال سابقه آموزش عکاسان و فیلم سازان شرق گیلان را برعهده دارد.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)