گیلان آینده: مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: گردشگری یک امر فرابخشی است و نباید در این حوزه اجازه داد سرمایه گذاران دلسرد شوند. شهرود امیر انتخابی  با بیان اینکه همه نهادها می باید از صنعت گردشگری حمایت کنند افزود: برای توسعه پایدار استفاده از درآمد صنعت گردشگری ضرورت دارد و […]

..................... تاریخ انتشار:۱۲ آذر ۱۳۹۷ ......................

گیلان آینده: مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: گردشگری یک امر فرابخشی است و نباید در این حوزه اجازه داد سرمایه گذاران دلسرد شوند.

شهرود امیر انتخابی  با بیان اینکه همه نهادها می باید از صنعت گردشگری حمایت کنند افزود: برای توسعه پایدار استفاده از درآمد صنعت گردشگری ضرورت دارد و سیاست های اقتصادی کشور در حال تدوین برپایه گردشگری است.
وی اظهار داشت : مجموعه مدیریتی کشور بر این امر اتفاق نظر دارند که از محل درآمد گردشگری برای توسعه پایدار کشور استفاده شود ؛ دولت ها در تمام دنیا از سرمایه گذاران به ویژه از سرمایه گذاری در حوزه گردشگری حمایت می کنند و این موضوع نیز با توجه به ظرفیت های بالای استان همواره مورد توجه قرار گرفته است.
وی تاکید کرد: همه نهادهای مرتبط به حوزه گردشگری موظف به حمایت از صنعت گردشگری هستند تا سرمایه گذاران دلسرد نشوند و مسیر برای آنها هموار شود .
امیرانتخابی گفت: بخشی از خلاء های قانونی در حوزه گردشگری فرابخشی بوده و نیازمند تشکیل نشست های تخصصی و دستور حاکمیتی منطبق بر ضوابط برای حل و فصل است.
مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری گیلان تاکید کرد: با افتتاح رسمی خط ریلی راه آهن رشت – قزوین معضل ترافیک به حد مطلوبی کاهش یافته و ورود مسافر از طریق قطار مسافربری بر رونق گردشگری تاثیر بسزایی خواهد داشت.
وی ادامه داد : همچنین تسهیل در سرمایه گذاری با آغاز فعالیت پروژه یادشده یکی دیگر از مواردی است که با افتتاح این زیرساخت صورت می پذیرد.
خط آهن قزوین – رشت تا حدود دو ماه دیگر با حضور رئیس جمهوری بطور رسمی افتتاح خواهد شد. برای ساخت این خط آهن از سال ۸۴، هزار و ۸۵۰ میلیارد تومان هزینه شد.
خط آهن قزوین – رشت به طول ۱۶۴ کیلومتر ظرفیت حمل سالانه سه میلیون و ۳۸۱ هزار نفر و ۹ میلیون و ۸۶۷ هزار تن بار را دارد .
حداکثر سرعت قطارهای باری این خط آهن ۱۲۰ کیلومتر و قطارهای مسافربری ۱۶۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود.
۴۳ میلیون و ۶۲۵ هزار نفر در شش ماه نخست امسال، گیلان را بعنوان مقصد سفر برگزیدند که ۲۹ هزار و ۷۵۰ نفر از این تعداد را گردشگران خارجی تشکیل داده اند.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)