گیلان آینده: دانشگاه گیلان در جمع دانشگاه های برتر دنیا در حوزه مهندسی و فناوری قرار گرفت. گزارش روابط عمومی دانشگاه گیلان  حاکسیت، موسسه رتبه بندی تایمز، رتبه بندی موضوعی دانشگاه های جهان را در حوزه های مهندسی و فناوری منتشر کرد که در رتبه بندی سال ۲۰۱۹ این موسسه دانشگاه گیلان در این حوزه […]

..................... تاریخ انتشار:۱۳ آذر ۱۳۹۷ ......................

گیلان آینده: دانشگاه گیلان در جمع دانشگاه های برتر دنیا در حوزه مهندسی و فناوری قرار گرفت.

گزارش روابط عمومی دانشگاه گیلان  حاکسیت، موسسه رتبه بندی تایمز، رتبه بندی موضوعی دانشگاه های جهان را در حوزه های مهندسی و فناوری منتشر کرد که در رتبه بندی سال ۲۰۱۹ این موسسه دانشگاه گیلان در این حوزه موفق به کسب رتبه ۴۰۰-۳۰۱ شد.
امتیاز شاخص های استنادی، درآمد صنعتی، چشم انداز بین المللی، پژوهش و آموزش دانشگاه گیلان در رشته موضوعی مهندسی و فناوری به ترتیب ۵۳/۸، ۳۲/۵، ۱۴/۱، ۱۱/۷ و ۱۵/۳ است، همچنین امتیاز شاخص های استنادی، درآمد صنعتی، چشم انداز بین المللی، پژوهش و آموزش دانشگاه گیلان در رشته موضوعی علوم زیستی به ترتیب ۷/۸۵، ۷/۳۰، ۱/۱۷، ۲/۱۱ و ۲/۱۰ است.
در رتبه بندی امسال دانشگاه گیلان به همراه دانشگاه های صنعتی شریف، مازندران و کاشان در رتبه دوم کشوری قرار گرفت.
بر اساس آخرین آمار، در زمان حاضر بیش از ۱۸ هزار دانشجو در دانشگاه گیلان در رشته های مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل هستند، این دانشگاه دارای بیش از ۶۰۰ عضو هیات علمی است.
دانشگاه گیلان به عنوان دانشگاهی جامع و بزرگترین دانشگاه شمال کشور دارای دانشکدهای ادبیات و علوم انسانی، علوم پایه ، علوم کشاورزی، فنی، تربیت بدنی و علوم ورزشی ، منابع طبیعی، هنر و معماری، علوم ریاضی و دانشکده فنی و مهندسی شرق گیلان است.
دانشگاه گیلان همچنین پژوهشکده گیلان شناسی، مرکز آموزش های الکترونیکی (مجازی) و یک پردیس دانشگاهی دارد.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)