خودکشی به دلیل سرقت  ۷ میلیاردی شرق: مردی به دلیل اینکه از شرکتش هفت میلیارد تومان سرقت کرده بودند خودکشی کرد. ساعت ۲۲:۳۰ روز شنبه کشف جسدی در یک خانه مسکونی در منطقه نارمک به اداره دهم ویژه قتل و تیم تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد. با حضور کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ […]

..................... تاریخ انتشار:۱۰ دی ۱۳۹۷ ......................

خودکشی به دلیل سرقت  ۷ میلیاردی
شرق: مردی به دلیل اینکه از شرکتش هفت میلیارد تومان سرقت کرده بودند خودکشی کرد.
ساعت ۲۲:۳۰ روز شنبه کشف جسدی در یک خانه مسکونی در منطقه نارمک به اداره دهم ویژه قتل و تیم تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد. با حضور کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ در محل کشف جسد و بررسی صحنه، مشخص شد مردی حدودا ۵۰ ساله که مدیرعامل شرکتی خصوصی در زمینه حمل‌ونقل عمومی بود، با شلیک یک تیر از سلاح شکاری به سر خود، به زندگی‌اش پایان داده است. در بررسی صحنه کشف جسد دست‌نوشته‌ای از متوفی پیدا شد که در آن قید شده بود متوفی به‌خاطر سرقت بیش از هفت میلیارد تومان از اموال شرکتش اقدام به این کار کرده و در پایان دست‌نوشته‌اش نیز تعدادی از افراد را به‌عنوان متهمان این سرقت هفت میلیاردتومانی معرفی کرده بود.

واژگونی خونین سرویس دانش‌آموزان در آذربایجان‌غربی
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از سقوط یک دستگاه خودروی حامل دانش‌آموزان از پلی در استان آذربایجان‌غربی خبر داد. سرهنگ نادر رحمانی در گفت‌وگو با ایسنا، دراین‌باره گفت: حوالی ساعت هشت صبح دیروز یک دستگاه سواری پراید با پنج دانش‌آموز که به‌عنوان سرویس مدرسه از آن استفاده می‌شد، در حال حرکت در مسیر بود که در کیلومتر ۶۰ محور ارومیه- خوی در محدوده روستای فیروزیان از روی پلی به ارتفاع بیش از یک متر به پایین سقوط کرد. وی با بیان اینکه در پی این حادثه خودرو روی پهلو واژگون شد، گفت: بلافاصله عوامل امدادی و عوامل پلیس راهنمایی و رانندگی در محل حاضر شدند و پنج مصدوم این حادثه را خارج کردند که سه دانش‌آموز به بیمارستانی در ارومیه منتقل شدند و دو دانش‌آموز نیز در محل خدمات‌درمانی را دریافت کردند. رحمانی با بیان اینکه این دانش‌آموزان حدود ۱۰ سال داشتند، اظهار کرد: راننده پراید بیش از ظرفیت مجاز خودرو اقدام به سوارکردن دانش‌آموزان کرده بود که این یک تخلف است. رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا درباره علت وقوع این حادثه نیز اظهار کرد: بررسی کارشناسان پلیس نشان داد که تخطی از سرعت مطمئنه سبب وقوع این حادثه شده است.

دستگیری هکر  ۱۸ ساله  با ۲۰۰ شاکی
شرق: فرمانده نیروی انتظامی البرز از شناسایی و دستگیری هکری ۱۸ ساله در ساوجبلاغ خبر داد. سردار عباسعلی محمدیان گفت: به دنبال دریافت گزارشی مبنی‌بر برداشت مبلغ سه میلیون تومان از حساب یک شهروند ساوجبلاغی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت. با پیگیری‌های پلیس و کسب دستور قضائی، حساب‌های اشخاصی که وجه شاکی به حساب آنها واریز شده بود، مسدود شد. وی افزود: در تحقیقات بیشتر مشخص شد که شخصی ناشناس در قالب آگهی فروش «ایکس‌باکس» در یک برنامه با شیوه‌های خاص حساب‌های متقاضیان را هک می‌کند. محمدیان خاطرنشان کرد: با بررسی اطلاعاتی پلیس فتا محل اقامت این فرد در تهران شناسایی شد. وی ابتدا منکر داشتن سیم‌کارت و هرگونه برداشت وجه از متقاضیان شد. سرانجام این فرد اعتراف کرد که دوستانش خریدها را انجام داده و وی فقط مسئولیت تحویل به مشتریان در خیابان را برعهده داشته است. وی گفت: با حکم نیابت قضائی منزل این فرد مورد بازرسی قرار گرفت که تعداد قابل‌توجهی تجهیزات رایانه‌ای، مخابراتی، تلفن‌ همراه و وسایل دیگر کشف شد. در بررسی اولیه از سیستم رایانه‌ای متهم چندین برنامه هک کشف شد. این فرد در نهایت به هک‌کردن حساب‌های مشتریان و ساخت یک درگاه جعلی برای فریب طعمه‌ها و دسترسی به حساب‌های دیگر اعتراف کرد. رئیس پلیس البرز گفت: پرونده این هکر تاکنون ۲۰۰ شاکی از استان‌های تهران و البرز دارد که بیش از ۴۰۰ میلیون تومان از حساب آنها برداشت شده است.

دستگیری ۲ سارق  با ۴۳ فقره سرقت
فرمانده انتظامی شهرستان سبزوار از دستگیری دو سارق حرفه‌ای محتویات داخل خودرو با ۴۳ فقره سرقت خبر داد. سرهنگ «سیدمحمد هاشمی» گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت محتویات داخل خودرو، پیگیری این پرونده به صورت ویژه در دستور کار مأموران قرار گرفت. وی افزود: مأموران با اشراف اطلاعاتی و بررسی شیوه‌های وقوع سرقت، به دو نفر در این زمینه مظنون و پس از جمع‌آوری ادله کافی این افراد را با هماهنگی مقام قضائی در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند.  سرهنگ هاشمی تصریح کرد: متهمان دستگیرشده در بازجویی‌های به‌عمل‌آمده به یک فقره سرقت طلا از منزل، دو فقره سرقت موتورسیکلت و ۴۰ فقره سرقت محتویات داخل خودرو اعتراف کردند.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)