گیلان اینده: مدیرعامل شرکت شهر کهای صنعتی گیلان از تقسیط ۶۰ ماهه پلکانی بدهی های واحدهای صنعتی استان خبر داد. احمد علی شهیدی با یادآوری اینکه سال گذشته تعدادی از جرایم بدهی های بانکی واحدهای صنعتی بخشیده شد ، افزود: با حمایت های مجلس شورای اسلامی قرار شد که در سال جاری نیز سود معوقه […]

..................... تاریخ انتشار:۱۸ دی ۱۳۹۷ ......................

گیلان اینده: مدیرعامل شرکت شهر کهای صنعتی گیلان از تقسیط ۶۰ ماهه پلکانی بدهی های واحدهای صنعتی استان خبر داد.

احمد علی شهیدی با یادآوری اینکه سال گذشته تعدادی از جرایم بدهی های بانکی واحدهای صنعتی بخشیده شد ، افزود: با حمایت های مجلس شورای اسلامی قرار شد که در سال جاری نیز سود معوقه واحدهای تولیدی تا حد زیادی بخشیده و استمهال های لازم برای واحدها در نظر گرفته شود.
وی با بیان اینکه برای تامین مواد اولیه نیز تمهیداتی اندیشیده شده و بیشتر این مشکلات برطرف شده است، افزود: شرکت شهرکهای صنعتی گیلان در حال حاضر دارای ۳۶ موقعیت و عرصه صنعتی مصوب می باشد که ۳۳ موقعیت آن در دست بهره برداری می باشد.
شهیدی افزود: یکهزار و ۷۶۱ هکتار مساحت اراضی در اختیارشرکت شهرک های صنعتی گیلان می باشد که از این میزان، یکهزار و ۳۱۹ هکتار آن فاز عملیاتی، ۵۱۷ هکتار مساحت اراضی واگذار شده و ۸۶۹ هکتار مساحت اراضی صنعتی قابل واگذاری است.
وی ادامه داد: عرصه های در حال واگذاری در تامین زیر ساختها دارای نواقص و کمبودهایی هستند که از مهمترین آنها می توان به تامین قدرت برق اشاره کرد؛ از اینرو، راهکارهایی برای تامین اعتبارات لازم از طریق اقداماتی همچون واگذاری عرصه های صنعتی به متقاضیان سرمایه گذاری اندیشیده شده تا این مشکلات بر طرف شود.
شهیدی همچنین از بهره برداری از ۱۵ پروژه صنعتی در شهرک ها و نواحی صنعتی استان طی دهه فجر امسال خبر داد و گفت: در مجموع برای ۳۳ شهرک صنعتی فعال در استان گیلان ۸۵۷ قرارداد صنعتی وجود دارد که حدود ۵۰۰ واحد در حال فعالیت و مابقی در حال ساخت و ساز هستند که پیش بینی می شود ۱۵ واحد صنعتی در استان طی دهه فجر به بهره برداری برسد.
وی یادآورشد: گیلان در حال حاضر در زمینه سلولزی و صنایع مربوط آن رتبه دوم کشور را داراست که با طرح توسعه ای که این واحد ها در دست اجرا دارند به زودی رتبه اول کشور در زمینه تولید سلولزی را خواهیم داشت.
بیش از سه هزار و ۱۰۰ واحد صنعتی فعال اعم از داخل و یا خارج از شهرکها و ونواحی صنعتی در استان وجود دارد

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)