آن‌قدر از سوي هواداران تيم الغرافه تحت فشار قرار گرفته بود که به نظر مي‌رسيد نبايد دست‌کم از لحاظ روحي آماده باشد؛ مهدي طارمي به غير از نارضايتي هواداران الغرافه، با موضوع ديگري هم دست‌وپنجه نرم مي‌کرد که قاعدتا بايد کمترين تمرکز را مي‌داشت: اينکه قرار است دوباره به پرسپوليس برگردد. بااين‌حال مهاجم بوشهري تيم […]

..................... تاریخ انتشار:۱۹ دی ۱۳۹۷ ......................

آن‌قدر از سوي هواداران تيم الغرافه تحت فشار قرار گرفته بود که به نظر مي‌رسيد نبايد دست‌کم از لحاظ روحي آماده باشد؛ مهدي طارمي به غير از نارضايتي هواداران الغرافه، با موضوع ديگري هم دست‌وپنجه نرم مي‌کرد که قاعدتا بايد کمترين تمرکز را مي‌داشت: اينکه قرار است دوباره به پرسپوليس برگردد. بااين‌حال مهاجم بوشهري تيم ملي ايران، فارغ از همه حرف‌وحديث‌هايي که در اطرافش به گوش مي‌رسد، با تمرکز بالا در ديدار نخست ايران برابر يمن به ميدان رفت و به گواه آمار، برترين بازيکن ايران هم شد. درست که AFC اشکان دژآگه، کاپيتان تيم ملي، را به‌عنوان برترين بازيکن زمين انتخاب کرد، ولي مهدي طارمي با زدن دو گل و دادن يک پاس گل، آن هم در مدت‌زمان ۷۱ دقيقه، مؤثرترين بازيکن ايران بود.
در کنار علي دايي
مهدي طارمي در شرايطي زمين مسابقه را در دقيقه ۷۱ بازي برابر يمن ترک کرد که به رکوردي ديرينه در فوتبال ايران و در رقابت‌هاي جام ملت‌هاي آسيا رسيد. او دو گل از پنج گل تيم ملي را وارد دروازه يمن کرد تا به رکوردي که علي دايي به ثبت رسانده بود برسد. ماجرا از اين قرار بود که دايي در جريان ديدار ايران با بحرين در جام ملت‌هاي آسيا ۲۰۰۴ توانست دو گل بزند و حالا بعد از آن‌همه سال دوباره در تيم ملي ايران مهاجمي پيدا شده که بتواند چنين عملکردي را تکرار کند. مهدي علاوه‌بر اين مورد، سريع‌ترين گل جام را هم به نام خودش ثبت کرد تا حسابي شروعی توفاني داشته باشد. البته خودش مي‌گويد زياد درگير اين اعداد و ارقام نيست و حواسش بيشتر به نتايج تيم ملي است. طارمي روز گذشته با سايت AFC هم صحبت کرد و درباره شرايطش در تيم ملي ايران حرف زد. «خدا را شکر مي‌کنيم که بازي اولمان را با برد به پايان برديم. بازي اول در هر تورنمنتي خيلي مهم است؛ ديداري که به شما انگيزه براي حضور در بازي‌هاي ديگر را مي‌دهد. اکنون مي‌توانيم با اين پيروزي بزرگ به کارمان ادامه دهيم و اميدوار باشيم که در ادامه نيز چنين بازي‌هايي از خود ارائه دهيم». مهدي درباره دو گلي که به يمن زد هم گفت: «مهم پيروزي تيم است و فرقي نمي‌کند که چه کسي گلزني کند يا اينکه چه کسي در نهايت گلزن برتر رقابت‌ها خواهد شد. به‌عنوان مهاجم البته که بايد گلزني کنم و بايد هميشه به دنبال گشودن دروازه حريف باشم، باوجوداین من خيلي به اين موضوع فکر نمي‌کنم و اولويتم هميشه کمک به تيم براي رسيدن به پيروزي است».
چرا طارمي بهترين بازيکن ايران بود؟
مهدي طارمي حالا در کنار ديگر اعضاي تيم ملي مهياي رقابت با ويتنام مي‌شوند، ولي آمار او در ديدار نخست برابر يمن آن‌قدر خوب بوده که نشود به سادگي از کنارش گذشت. صددرصد ضربات در چارچوب، بيش از ۹۰ درصد پاس صحيح و آمار صددرصد تکل‌هاي موفق بخشي از عملکرد خيره‌کننده طارمي در ديدار با يمن بوده که او را مؤثرترين بازيکن ايران جلوه مي‌دهد.

 

 

 

ورود طارمی به جمع ۱۰ گل‌زن برتر
تاریخ تیم ملی ایران

مهدی طارمی با دبل در بازی برابر یمن، شمار گل‌های ملی خود را به عدد ۱۵ رساند. به گزارش ایسنا، مهدی طارمی، مهاجم تیم ملی فوتبال ایران، توانست در بازی برابر یمن دو گل به ثمر برساند. طارمی البته در اواسط نیمه ‌دوم تعویض شد تا فرصت هت‌تریک نداشته باشد. همین دو گل نیز کافی بود تا مهدی طارمی ۱۵گله شود و در رده ۱۰ گل‌زن برتر تاریخ تیم ملی فوتبال ایران در کنار حمید علی‌دوستی قرار گیرد. طارمی همچنین با دو گل زده در کنار سونیل چتری هندی به صورت مشترک در صدر جدول گل‌زنان جام ملت‌های آسیا قرار دارد. سردار آزمون با ۲۵ گل و کریم انصاری‌فرد با ۱۸ گل زده در ترکیب ایران جلوتر از طارمی قرار دارند. تیم ملی فوتبال ایران شنبه باید در دومین دیدار خود در جام ملت‌های آسیا، برابر ویتنام قرار گیرد که این دیدار ساعت ۱۴:۳۰ برگزار می‌شود.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)