سارق کیف‌قاپی که با همکاری دو همدست دیگر خود اقدام به سرقت می‌کرد، بعد از دزدیدن دوهزارو ۵۷۰ یورو از کیف یک خانم به دام افتاد. به گزارش خبرنگار ما دهم دی ماه در پی کیف‌قاپی از زنی پرونده‌ای در کلانتری ۱۲۲ دربند تشکیل و موضوع برای رسیدگی تخصصی به پایگاه یکم پلیس آگاهی ارجاع […]

..................... تاریخ انتشار:۱۱ بهمن ۱۳۹۷ ......................

سارق کیف‌قاپی که با همکاری دو همدست دیگر خود اقدام به سرقت می‌کرد، بعد از دزدیدن دوهزارو ۵۷۰ یورو از کیف یک خانم به دام افتاد.
به گزارش خبرنگار ما دهم دی ماه در پی کیف‌قاپی از زنی پرونده‌ای در کلانتری ۱۲۲ دربند تشکیل و موضوع برای رسیدگی تخصصی به پایگاه یکم پلیس آگاهی ارجاع داده شد.
این زن در تحقیقات صورت‌گرفته گفت: در خیابان الفت در حال رفتن به‌سمت منزل بودم که دو جوان درشت‌هیکل با یک دستگاه موتورسیکلت هوندا کیفم را که حاوی دوهزارو ۵۷۰ یورو و همچنین یک دستگاه گوشی آیفون و تعدادی مدارک هویتی بود سرقت کردند و به‌سرعت  از محل متواری شدند.
مال‌باخته توضیح داد ارزها را حدود یک ساعت پیش از سرقت از یکی از صرافی‌های خیابان ولیعصر خریده بود. با اطلاعات به‌دست‌آمده تیمی از کارآگاهان برای بررسی بیشتر موضوع به محل صرافی اعزام و در بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته موفق به شناسایی دو سارقی شدند که کیف مال‌باخته را به سرقت برده بودند.
در تصاویر دوربین‌های مداربسته مشخص شد سارقان در زمان خرید ارز توسط زن مال‌باخته در اطراف صرافی مشغول زاغ‌زنی بودند و بعد از خارج‌شدن این زن از صرافی دنبال او رفتند و در فرصتی مناسب کیف وی را سرقت کردند.
با توجه به اطلاعات به‌دست‌آمده و شناسایی چهره سارقان توسط مال‌باخته، دستگیری متهمان در دستور کار قرار داده شد و کارآگاهان با اقدامات پلیسی موفق شدند یکی از اعضای این باند به نام محمد را در حوالی خیابان ولیعصر در نزدیکی یکی از صرافی‌ها شناسایی، دستگیر و برای انجام تحقیقات تکمیلی به پایگاه یکم پلیس آگاهی منتقل کنند. در بررسی سوابق متهم مشخص شد او دارای سه فقره سابقه کیفری به اتهام سرقت، حمل و نگهداری مواد مخدر است.
متهم که در ابتدا منکر اتهامات وارده بود، پس از روبه‌روشدن با دلایل، مدارک و مستندات موجود اعتراف کرد که با همدستی دو نفر به نام‌های محمد و آرش پس از شناسایی سوژه‌ها در فرصت مناسب اقدام به سرقت از آنها به روش کیف‌قاپی می‌کردند.
سرهنگ قاسم دستخال، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ با تأیید این خبر گفت: اعضای این گروه از سارقان تاکنون به سرقت‌های متعدد به این شیوه اعتراف کرده‌اند و تحقیقات از آنها برای شناسایی دیگر جرائم و سرقت‌هایشان در دستور کار کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است. اکنون مال‌باختگانی که با این شیوه از آنها سرقت شده است، می‌توانند برای شناسایی متهمان و پیگیری شکایات خود به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در تجریش خیابان باهنر انتهای خیابان همایون‌فر مراجعه کنند.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)