ویتنام، محل مذاکرات کیم و ترامپ پایگاه خبری جپن‌تایمز گزارش داد که دور دوم مذاکرات دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، در اواخر ماه فوریه در دانانگ ویتنام برگزار می‌شود. سفر منطقه‌ای ولیعهد عربستان به آسیا محمدبن‌سلمان، ولیعهد عربستان، سفر منطقه‌ای خود را پس از انتقاد کشورهای مختلف پس از […]

..................... تاریخ انتشار:۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ......................

ویتنام، محل مذاکرات کیم و ترامپ
پایگاه خبری جپن‌تایمز گزارش داد که دور دوم مذاکرات دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، در اواخر ماه فوریه در دانانگ ویتنام برگزار می‌شود.

سفر منطقه‌ای ولیعهد عربستان به آسیا
محمدبن‌سلمان، ولیعهد عربستان، سفر منطقه‌ای خود را پس از انتقاد کشورهای مختلف پس از قتل جمال خاشقجی روزنامه‌نگار منتقد سعودی در استانبول و با هدف بهبود چهره این کشور انجام می‌دهد. او قرار است بعد از هند در راستای گسترش همکاری‌های عربستان با کشورهای شرق آسیا به چین و کره جنوبی سفر کند. همچنين مجتعهد، فعال توییتری معروف عربستانی نوشت، محمدبن‌سلمان توانسته پدر خود را با ورق‌بازی و جشن‌های رقص و پایکوبی با زنان سرگرم کند تا او درباره همسر زندانی خود سؤالی نپرسد.

بسته‌شدن صفحه شخصی‌ مرکل در فیس‌بوک
آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، با انتشار ویدئوی کوتاهی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی فیس‌بوک اعلام کرد که این صفحه را که بالغ بر ۲.۵ میلیون دنبال‌کننده دارد، واگذار می‌کند.

لغو ديدار ترامپ با رؤسای آژانس‌های اطلاعاتی
بعد از حضور مقامات اطلاعاتی ارشد آمریکا در کنگره و مخالفت با سیاست خارجی دولت ترامپ، کاخ سفید به‌طور ناگهانی نشست روزانه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا با رؤسای اطلاعاتی آمریکا را لغو کرد. به‌طور روتین، رؤسای جمهور آمریکا با مقامات اطلاعاتی برای بررسی تهدیدهای احتمالی دیدار می‌کنند. لغو نشست اخیر یک اتفاق غیرمعمول بوده است.

تمدید حبس مخالفان رئیس‌جمهوری مصر
منابع آگاه از تصمیم دادستانی عالی امنیت مصر برای بازداشت ۲۵ فعال مخالف از جمله یکی از رهبران اپوزیسیون این کشور خبر دادند. به گزارش ایسنا، روزنامه الاهرام مصر وابسته به دولت این کشور نوشت: دادستانی عالی امنیت مصر تصمیم گرفته است یحیی حسین عبدالهادی، مخالف برجسته مصری و سخنگوی سابق «جنبش مدنی دموکراسی» را به‌همراه ۲۴ نفر دیگر به‌مدت ۱۵ روز بازداشت کند.

سفر هیئت نظامی ترکیه به روسیه
در میان سکوت کامل روسیه درباره سفر هیئت ترکیه و مذاکراتی که در مسکو انجام داد، منابع ترکیه اعلام کردند هیئتی متشکل از دو نهاد نظامی و امنیتی این کشور پنجشنبه با هدف بررسی وضعیت ادلب سوریه وارد مسکو شد.

حمله مجدد پلیس سودان به تظاهرات‌کنندگان
شاهدان عینی اعلام کردند پلیس سودان با شلیک گاز اشک‌آور تظاهرات‌کنندگان معترض در شهر «ام درمان» را متفرق کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از روسیاالیوم، صدها شهروند سودانی پس از اقامه نماز جمعه در شهر «ام درمان» تظاهرات کردند و با سردادن شعارهایی علیه نظام کنونی، خواستار سرنگونی عمر البشیر، رئیس‌جمهور سودان شدند.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)