گیلان آینده: رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی گیلان گفت: روزانه دو نفر در حوادث ترافیکی در راه های استان جان خود را از دست می دهند.  سرهنگ حسین محمدپور روز سه شنبه در چهلمین برنامه جامع آموزش فرهنگ ترافیک با محوریت عابران پیاده و موتورسیکلت سواران که توسط پلیس راه استان در رشت برگزار شد، […]

..................... تاریخ انتشار:۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ......................

گیلان آینده: رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی گیلان گفت: روزانه دو نفر در حوادث ترافیکی در راه های استان جان خود را از دست می دهند.

 سرهنگ حسین محمدپور روز سه شنبه در چهلمین برنامه جامع آموزش فرهنگ ترافیک با محوریت عابران پیاده و موتورسیکلت سواران که توسط پلیس راه استان در رشت برگزار شد، افزود: طی سال های گذشته ۶۵ درصد کشته شدگان حوادث جاده ای گیلان عابران و موتورسواران بوده اند ولی پارسال، بیشترین عابر پیاده کشته شده در سوانح جاده ای کشور مربوط به گیلان بوده ضمن اینکه بیشتر قربانیان موتورسیکلت سوار در راه های کشور نیز بعد از استان فارس، سهم گیلان بوده است.
وی همچنین به تعداد کشته شدگان موتورسیکلت سوار در راه های استان اشاره و تصریح کرد: ۱۸۲ هزار و ۲۹۳ موتور سیکلت پلاک دار در گیلان تردد می کند و ۱۹۸ نفر از ۵۴۵ نفر کشته شده در راه های استان طی سال گذشته مربوط به موتورسیکلت سواران بوده است.
سرهنگ محمدپور همچنین به رده سنی مجموع جانباختگان سوانح جاده ای گیلان طی سال گذشته اشاره و بیان کرد: طی سال گذشته از تعداد ۵۴۵ نفر کشته شده، سن ۲۰۸ نفر بالای ۵۱ سال و ۱۴۱ نفر بالای ۳۰ سال بوده است .
وی با بیان اینکه این امار نشان می دهد که بیشتر این افراد متاهل و سرپرست خانوار بوده اند، تصریح کرد: ساعت وقوع بیشتر تصادف ها نیز ۱۶ تا ۲۴ و در زمان تاریکی راه هاست.
سرهنگ محمدپور گفت: بیش از ۸۰ درصد فوت شدگان موتورسیکلت سوار، فاقد کلاه ایمنی بوده اند ضمن آنکه ۶۴ درصد از تصادفات جاده ای استان طی بازه سه ساله در جاده های فرعی و روستایی اتفاق افتاده است.
وی ادامه داد: در یک تحلیل در بازه سه ساله بین سال های ۹۴ تا ۹۶ درباره تصادفات راه های استان، ۳۳ درصد تصادفات مربوط به موتورسیکلت ها و ۲۸ درصد مربوط به عابران پیاده بوده است .
سرهنگ محمدپور با اشاره به اینکه تعدادی از جوانان موتورسوار برای برگزاری مسابقه با موتور در جاده ها حضور می یابند، از مسئولان خواست تا نسبت به احداث پیست موتورسواری اقدام کنند.
بیش از دو هزار کلاه ایمنی نیز به شرکت کنندگان در این برنامه آموزشی که از برخی روستاهای شهرستان رشت بودند، اهداء شد.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)