گیلان آینده: با تلاش های اداره پارک ملی بوجاق کیاشهر و با پیگیری های اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان و کسب دستور از مقام قضایی، بخشی از اراضی این پارک ملی واقع در شرق استان رفع تصرف شد. گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان حاکیست؛ بنا به اظهار ابراهیم […]

..................... تاریخ انتشار:۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ......................

گیلان آینده: با تلاش های اداره پارک ملی بوجاق کیاشهر و با پیگیری های اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان و کسب دستور از مقام قضایی، بخشی از اراضی این پارک ملی واقع در شرق استان رفع تصرف شد.

گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان حاکیست؛ بنا به اظهار ابراهیم غلامی رئیس اداره پارک ملی بوجاق کیاشهر؛ این تصرف که شامل ۵۵ هزار مترمربع از اراضی ملی پارک ملی بوجاق بود، از سوی یکی از افراد حقیقی منطقه انجام و اعیانی در آن اخپحداث شده بود.
وی ادامه داد: پس از گزارش یگان حفاظت مستقر در پارک ملی، در این رابطه پرونده حقوقی تشکیل و با پیگیری اداره کل حفاظت محیط زیست و هماهنگی با مراجع قضایی، حکم بر خلع ید و قلع وقمع سازه ها صادر شد.
پارک ملی بوجاق بندرکیاشهر با سه هزار و ۲۶۰ هکتار وسعت از مناطق حفاظت به شمار می رود که از کل وسعت آن یک هزار و ۶۰۰ هکتار محوطه دریایی ، حدود ۱۶۰ هکتار تالابی و مابقی نیز محوطه خشکی ( شامل زمین های ساحلی ،جلگه ای و علفزار) است.
این پارک ملی از مهمترین و با ارزش ترین زیستگاه های طبیعی کشور و مامن ده ها گونه با ارزش وحش است.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)